Narozen

24. 4. 1987

Rodina

Ženatý, dvě děti


Vzdělání

SPŠ TechnologickáPracovní zkušenosti

IMPROMAT KLIMA
2007 - současnost

Vedoucí servisního oddělení

Velkoobchodní zástupce značky FUJITSU GENERAL, významného světového výrobce klimatizací a tepelných čerpadel, v ČR. V roce 2007 jsem nastoupil po škole na post skladníka a servisního technika. Díky tomu jsem měl možnost detailně poznat sortiment prodávaného zboží a během roku jsem se posunul na pracovníka technické podpory. V roce 2010 jsme pak převzal řízení celého servisního oddělení. Pod mým vedením poskytujeme zákazníkům technickou podporu po celé Evropě, jelikož IMPROMAT je i výrobcem příslušenství pro klimatizační jednotky. Denně tak řeším s kolegy technické nabídky, prodej náhradních dílů a jako vedoucí pak i řešení reklamací a organizaci servisních výjezdů. V rámci seberealizace jsem se naučil správu firemního systému HELIOS INUVIO, do kterého jsem upravoval pro potřeby firmy tiskové formuláře a externí akce pro efektivnější práci. S obchodním oddělením se podílím na organizaci firemních akcích na který prezentuji novinky značky FUJITSU. Díky blízkým kontaktům na společnost HP TRONIC, primárně pak jejich hotelovou část ve Velkých Karlovicích, jsem převzal starost o tohoto partnera. Pod mým dohledem tak bylo realizováno mnoho instalací v jejich provozech, kdy řady z nich je zcela unikátní. 

Díky takto dlouhému působení u jednoho zaměstnavatele jsem měl možnosti proniknout do všech možných oborů. Od fakturace a dohledu správného DPH, přes personální agendu při výběru nových kolegů, až k rozhodnutím, které měli vliv na chod celé firmy. 

APPLE HOME MENTOR
2020 - současnost

Specialista na smart home

Chytré domácnosti mě zajímají již velmi dlouhou dobu. Jedny s prvních smart zařízení jsem doma používal již před 15 lety. Když jsem pak v roce 2016 začala rekonstruovat dům a Apple představil svou chytrou domácnost, rozhodl jsme se ji využít. V té době jsem byl jeden z prvních v ČR a dodnes je náš dům pravděpodobně největším Apple Home domácnosti min. u nás (využíváme více než 400 smart home prvků). Všechny získané informace jsem se rozhodl předat dál, formou odborného poradenství. Proto jsem si založil volnou živnost. Krom spolupráce s řadou firem věnující se jak prodeji, tak instalaci chytrých domů se primárně věnuji návrhům smart home domů pro koncové zákazníky. 

Pro širší veřejnost natáčím ve spolupráci s Honzou Březinou edukační videa o Apple Home na YouTube. Další rady se snažím předávat v facebookové skupině, ve které mám již cca 12 tis. uživatelů. 


Další práce

iSTORES
2023 - současnost

Lektor, produktový manažer

Mé činnosti na poli Apple Home si všimla i firma WESTech, která v ČR na SK provozuje Apple Premium Partner prodejny. V roce 2022 jsme začali společně připravovat projekt, který má za cíl zvýšit povědomí o smart home jak u jejich prodejců, tak i zákazníků. V roce 2023 jsem s nimi jako externista podepsal smlouvu a proškolil první stovku prodejců. 

Dále se podílím na skladbě nabídky produktů pro Apple Home, které iStores nabízí na svých prodejnách a eshopu. Pro další roky máme v plánu začít dělat pravidelné školení na prodejnách. Tento projekt je přímo podporovaný i samotným Applem. Díky této spolupráci jsem měl i možnost navštívit sídlo Applu v Londýně. 

ILUMIO
2021 - současnost

Lektor

S Honzou Březinou nenatáčím jen videa na jeho YT kanál, ale pod záštitou jeho firmy pořádám pravidelné školení pro uživatele Apple Home. V nabídce máme celkem čtyři kurzy, pro úplné začátečníky, až pro zájemce, kteří by si chtěli naprogramovat vlastní chytrou domácnost pomocí programu NoreRED. Školení probíhají několikrát do roka prezenční formou v Praze a nebo je možné si zakoupit záznam

APPLE MUSEUM
2017 - 2020

Restaurátor Apple zařízení

Do roku 2016 jsme byl majitelem jedné z největších sbírek retro Apple počítačů v ČR. Sbírka čítala přes 110 počítačů, telefonu, tabletů a celou řadu příslušenství. Většinu strojů jsem rozebral, vyčistil a uvedl do funkčního stavu. Díky těmto zkušenostem jsem jako externista v roce 2017 začal pracovat pro Apple museum v Praze. Zde jsme opravoval jejich počítače a připravoval je k expedici. Apple museum prezentovalo největší sbírku Apple počítačů na světě. Bohužel během pandemie museli zavřít a již nepodařilo expozici znovu otevřít. 

iPURE, SUPERAPPLE
2015 - 2021

Redaktor a lektor

Když se v roce 2015 otevíralo Apple Museum v Praze, byl jsem jakožto apple sběratel redakcí magazínu SuperApple pozván na slavnostní otevření. Z toho jsem pak napsal svůj první článek. Následně jsem pro stejný magazín začal psát články o chytré domácnosti Apple Home. Když SuperApple magazín ukončil vydávání tištěné verze, přešel jsem do redakce prémiového magazínu iPure. Po dobu více než dvou let jsem přispíval s články o chytré domácnosti a pořádal webináře pro předplatitele magazínu. 

BARUM RALLY
2006 - 2016

Vedoucí bezpečnosti RZ

Rally Zlín je hlavním pořadatelem mezinárodního rally závodu Barum Rally Zlín. V roce 2006 jsem se začal podílet na pořádání jako řadový pořadatel. Po pár letech jsem změnil pozici na vedoucího rádio bodu. Od roku 2010 jsme pak začal zastávat pozici vedoucího bezpečnosti rychlostní zkoušky. Mým úkolem byl dohled na přípravu trati závodu dle safety plánu včetně následného průjezdu těstě před startem. Během závodu jsem poté ze startu dohlížel nad samotným průběhem a v případě havárie pak vyjížděl na místo spolu se záchrannými složkami. Spolupráci jsem v roce 2016 ukončil z rodinných důvodů. 


Co mě baví

Programování

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.

Lego

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.

Kempování

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.

Umělá inteligence

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.

Kolo

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.

Starý HW a SW

Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.