PÁR SLOV O MNĚ

Každodenní otec, občasný sportovec, Apple Home mentor, bývalý sběratel a stále iOvce.

S Applem a na Applu pracuji již přes 15 let. Pod rukama mi prošlo stovky výrobků této značky. Několik let jsem historické jablíčka sbíral a opravoval. Mám tak bohaté zkušenosti od Applu II, přes Macintosh, první iMac až po dnešní iPhone a MacBooky. Díky tomu jsem mnoho let spolupracoval s jedním největších soukromích Apple muzeí na světě - Apple Museum Prague. Několik let jsem psal recenze pro web SmartMania a do magazínů SuperApple a iPure.

Výrobky Applu se staly nedílnou součástí mého života, už jen proto, že celá naše chytrá domácnost je postavena na Apple Home. Když jsem měnil iPhone, starý jsem přenechal v rodině, nebo známým. Těm jsem pak pomáhal s přechodem na nový model. Časem mě začali oslovovat známí známých a chtěli pomoct či něco nastavit. Absolvoval jsem řadu školení, založil živnost a začal podnikat jako Apple trenér. 

Mé primární zaměstnání je ve firmě, jenž zastupuje na českém trhu jednu ze světových značek na poli klimatizací a tepelných čerpadel. Jelikož doma využíváme tyto technologie k vytápění, bylo otázkou času, než je napojím na chytrou domácnost od Applu. To vše díky službám jako HomeBridge a programu NodeRed. Neskončil jsem jen u topení a chlazení, ale začal přidávat další výrobky. Televizi, pračku, myčku, saunu, vířivku a dokonce i androidí telefon mojí tchyně. Pochopil jsem, jak velká síla je v těchto dvou nástrojích, díky kterým je možné díky Siri ovládat téměř cokoliv. Apple Home jsem se tak začal věnovat naplno a zrealizoval jsem již mnoho domů po celé ČR, které jsou řízeny výhradně tímto způsobem. Již to zdaleka není jen o nákupu pár vybraných produktů, ale ve spolupráci s firmami působící v oblasti měření a regulace, nasazujeme mé řešení mostu mezi nimi a Apple Home.


Časem jsem všechny tyto letité zkušenosti převedl do Apple Home kurzů, které ve spolupráci s Honzou Březinou pravidelně pořádáme v Praze. A jelikož mě edukace lidí naplňuje ze všechno nejvíc, domluvili jsme se na spolupráci s Apple Premium Partner - iStores, pro které zajišťuji po celé ČR a SK školení jejich lidí, tak aby zákazníci na jejich prodejnách měli i v oblasti smart home co nejlepší servis. 

Kdo jsem?

iOvce

Apple je pro mě opravdu více než jen značka. Filozofie firmy je mi velmi blízká a používání výrobků s logem nakousnutého jablka změnilo život nejen mně, ale i mému okolí.

iOtec

Rodina je pro mě nesmírně důležitá. I do ní pronikají dnešní technologie - sdílení polohy, cloudová fotoalba nebo společný nákupní lístek. Své syny vedu k tomu aby vnímali technologie jako nástroj, ne pouhou hračku.

iCyklista

Pokud zrovna nejsem v práci nebo se nevěnuji rodině, pravděpodobně mě najdete někde na kole. Spojení sportu a moderních technologií mi dává smysl a i díky němu jsem byl schopen zhubnout 40 kg.