PÁR SLOV O MNĚ

Každodenní otec, občasný sportovec, HomeKit guru, bývalý sběratel a stále iOvce.

S Applem a na Applu pracuji již přes 10 let. Pod rukama mi prošlo stovky výrobků této značky. V letech 2014 až 2016 jsem historické jablíčka sbíral a opravoval. Mám tak bohaté zkušenosti od Applu II, přes Macintosh, první iMac až po dnešní iPhone a MacBooky. Díky tomu jsem mnoho let spolupracoval s jedním největších soukromích Apple muzeí na světě - Apple Museum Prague. Několik let jsem psal recenze pro web SmartMania a do magazínů SuperApple a iPure.

Výrobky Applu se staly nedílnou součástí mého života, už jen proto, že celá naše chytrá domácnost je postavena na HomeKitu. Když jsem měnil iPhone, starý jsem přenechal v rodině, nebo známým. Těm jsem pak pomáhal s přechodem na nový model. Časem mě začali oslovovat známí známých a chtěli pomoct či něco nastavit. Absolvoval jsem řadu školení, založil živnost a začal podnikat jako Apple trenér. Této činnosti se okrajově věnuji dodnes.

Mé primární zaměstnání je ve firmě, jenž zastupuje na českém trhu jednu ze světových značek na poli klimatizací a tepelných čerpadel. Jelikož doma využíváme tyto technologie k vytápění, bylo otázkou času, než je napojím na chytrou domácnost od Applu. To vše díky službám jako HomeBridge a programu NodeRed. Neskončil jsem jen u topení a chlazení, ale začal přidávat další výrobky. Televizi, pračku, myčku, saunu, vířivku a dokonce i androidí telefon mojí tchyně. Pochopil jsem, jak velká síla je v těchto dvou nástrojích, díky kterým je možné díky Siri ovládat téměř cokoliv. HomeKitu jsem se tak začal věnovat naplno a zrealizoval jsem již několik domů v ČR, které jsou řízeny výhradně tímto způsobem. Již to zdaleka není jen o nákupu pár vybraných produktů, ale ve spolupráci s firmami působící v oblasti měření a regulace, nasazujeme mé řešení mostu mezi nimi a HomeKitem.

Kdo jsem?

iOvce

Apple je pro mě opravdu více než jen značka. Filozofie firmy je mi velmi blízká a používání výrobků s logem nakousnutého jablka změnilo život nejen mně, ale i mému okolí.

iOtec

Rodina je pro mě nesmírně důležitá. I do ní pronikají dnešní technologie - sdílení polohy, cloudová fotoalba nebo společný nákupní lístek. Své syny vedu k tomu aby vnímali technologie jako nástroj, ne pouhou hračku.

iCyklista

Pokud zrovna nejsem v práci nebo se nevěnuji rodině, pravděpodobně mě najdete někde na kole. Spojení sportu a moderních technologií mi dává smysl a i díky němu jsem byl schopen zhubnout 40 kg.