Mezi mé záliby patří sbírání starých Apple zařízení. V letech 2014 až 2015 jsem vlastnil jednu z největších soukromých sbírek v ČR. Účastnil jsem se několika výstav a o historii značky jsem dělal mnoho přednášek na zajímavých akcích. Z důvodů stěhování jsem v roce 2016 počet počítačů značně zredukoval. Ke sbírání jsem se vrátil zpátky v roce 2021, poté co skončilo pražské Apple Museum a mě přišlo strašně líto aby jeho vize takto zanikla. Tou vizí je ukázat běžným lidem, jak moc jsou Apple produkty jiné, inovativní a někdy i dosti odvážné. Ukázat lidem počítače, které Apple vyráběl i u nás, ukázat operační systémy staré téměř 40 let, které jsou i tak v češtině. Z toho důvodu jsem začal staré Apple počítače sbírat znovu, nicméně nyní se nezaměřuji na množství, ale na funkčnost. Všechny mé stroje jsou tak funkční a kde to je jen trochu možné, jsou nainstalovány dobové programy a hlavně pak hry. Lidé se tak na mých výstavách mohou vrátit do svých dětských let a zahrát si třeba legendárního Prince, původní Tetris a nebo klasiku Age of Empires. 

Přemýšlíte čím ozvláštnit akci pro vaše obchodní partnery, nebo hledáte do programu své prezentace nějakou zajímavou vložku - napište mi. Můžu zajistit výstavu vybraných počítačů po celé Česku i Slovenkou a to včetně prezentace o historii Applu.

Pokud máte doma nějaký starší Apple počítač a chtěli by jste jej odprodat, neváhejte mi napsat a určitě se domluvíme. Naopak, pokud jej prodat nechcete, ale Mac vám nefunguje, napište a můžeme se domluvit na opravě. Počítače dokáži kompletně zrenovovat, jak po vizuální stránce, tak zajistit opravu poškozené elektroniky. A pokud chcete i vy začít sbírat staré jablíčka a nevíte jak na to, jaké jsou reálné ceny, kde nakupovat i v tom dokáži poradit, případně celý nákup pro vás zajistit. Stačí se mi ozvat přes kontaktní formulář.